13. března 2004
.:Přidat k oblíbeným
.:Napsat e-mail

Lekce
Příklady
Ostatní
:::: odkazy

Abyste nebyli náhodou o něco ochuzeni, nabízím jako prémii přehled několika zákoutí internetu, která se více či méně zabývají pascalovskou tématikou. Pravděpodobně si tu užijí hlavně začátečníci, ale ani pokročilí by neměli přijít zkrátka. Dost bylo zbytečných řečí, zavřete oči (nebo radši ne - to byste z toho moc neměli), ukážu vám cestu rájem (pascalovským)...

Pascal

Na rozehřátí máme něco pro začátečníky. Monotematické stránky zaměřené striktně na Pascal. Klasický a celkem dobrý kurs od úplných základů až k práci se soubory, včetně cvičení pro ověření nabytých znalostí.

Kurzy programování

Tak tady jsem si opravdu nostalgicky zavzpomínal na zlaté časy. Mám pocit, že podle těchto kurzů se řídily i mé první programovací kroky - ale tím se nenechte odradit!!!

Algoritmy a programování

Na naší další zastávce se nabízí velice slušný manuál k Pascalu - jde vesměs o help přeložený do češtiny (doufám, že jsem teď nikoho z autorů moc neurazil). "Zaměříme se na možnosti strukturovaného, modulárního a objektově orientovaného programování pod systémem MS-DOS v prostředí Borland Pascalu 7.0" - tolik slovo autora. Kromě toho tady najdete neuvěřitelnou hromadu dalších odkazů na podobnou tematiku!!

Programování v jazyku Turbo Pascal

Jestli jste si chtěli koupit nějakou učebnici, zapomeňte na to. Tahle stránka ji spolehlivě dokáže nahradit.

Phorum

Potřebujete-li čistě jenom radu - klasické fórum (už i název leccos napovídá).

PC svět

Ostřílení surfaři určitě znají tento vynikající server jako své boty. Pokud ale patříte mezi ty, kteří o něm nikdy neslyšeli, okamžitě napravte svou mezeru ve vzdělání! Já jen doplním, že najdete mnoho článků nejenom o Pascalu, ale téměř o všem, na co si v souvislosti s počítači vzpomenete. Na druhou stranu zdá se mi, že po zavedení placených článků upadá sláva PC světa čím dál rychleji.

Builder

Prakticky velmi podobný PC světu.

Programator

A do třetice časopis ala PC svět. Celkem dobrý, ale možná ne tolik profláknutý.

Nauč se za pár dní

Teď vyrazíme za hranice a omrkneme, na západě velmi oblíbený styl výuky programování, nauč se za xx dní (většinou za tři týdny).

Programmersheaven a Algonet

Oba dva servery mají jedno společné: zdrojáky, zdrojáky, zdrojáky, zdrojáky... Co jiného vlastně mírně pokročilý programátor potřebuje?

Graphics Programming

Prostě zase už z názvu lze cosi vytušit. Stránky zaměřené na programování grafiky.

Turbo Pascal Programmers Page

Docela slušně obsáhlý zdroj informací, věnovaný převážně Pascalu.

Šťastnou cestu do hlubin internetu

Pokusil jsem se o výčet několika stránek, které by třeba stálo za to navštívit. Rozhodně se však nedíváte na výčet toho nejlepšího, co vám internet ohledně Pascalu nabízí, jedná se jen o malou ukázku cesty, po níž byste se mohli vydat. Nezaručuji, že se všechny zde uvedené stránky zobrazí - není v mých silách kontrolovat každý den, jestli některá prezentace nezmizela z povrchu zemského - v takovém případě se vám předem omlouvám...

Mort
_
^
Back to top

Valid XHTML 1.0!   Valid CSS!
TOPlist