29. listopadu 2004
.:Přidat k oblíbeným
.:Napsat e-mail

Archiv
:::: 16.09.05

16.09.05 - Konec přijde se západem

Konec... Konec přijde se západem... Konec vysokých cen...

17.01.05 - Nové logo

Ano, už je to tak, je tam. Po přibližně roční existenci tohoto designu mě napadlo, že když se to tady jmenuje WebWorld, mohla by tady taky doopravdy nějaká síť být. Výsledkem je skvost počítačové grafiky v podobě zánovního loga. Možná se to sem barevně tak úplně nehodí, ale čert to vem. Kochejte se!

15.11.04 - LAUNCHcast aneb nové obzory

Poslední dobou u mě zažívá velký comeback portál Yahoo. Nikoliv jako vyhledávač, nýbrž díky kouzelnému odkazu Music (nahoře mírně vlevo). Tudy vede totiž cesta ku vymoženosti, kterážto se zove LAUNCHcast. No dobře, spousta z vás ho už asi zná, ale přesto si neodpustím pár poznámek. Klasická internetová rádia nejsou žádnou novinkou, jenže LAUNCHcast nabízí přece jen trochu víc. Samozřejmě tu naleznete úctyhodné množství stanic - členěných podle hudebních stylů. Ovšem k tomu hlavnímu se dostanete až po krátké registraci. Obdržíte vlastní stanici, kde si můžete sami navolit muziku na základě svého hudebního cítění.

LAUNCHcast potom hraje písně podle vašeho výběru a sem tam na vás vybalí i nějakou podle jeho úsudku. Vychází při tom ze záznamů posluchačů, kteří si naklikali podobný styl hudby jako vy. Je tedy dost pravděpodobné, že když upřednostníte třeba Green Day, Nirvanu a Rancid, pak u vás občas zazní i kupř. NoFx. Jakýkoliv song, na který během brouzdání po těchto stránkách narazíte, můžete ohodnotit a doladit tak svůj hudební profil.

Kvalita přenosu je nevalná, alespoň užíváte-li bezplatnou verzi, ovšem pro mě představuje tohle internetové rádio vítaný zdroj hudebních inspirací. V českých luzích a hájích je dost těžké dostat se k byť jen trochu alternativnímu stylu hudby (myslím, co se masových médií týče). Běžné stanice sjíždí každý den, každou hodinu dvacet stejných písní, které se čirou náhodou dostaly na vrchol hitparády a jednou za půl roku přijde kosmetická změna. Zkrátka pořadů zaměřených na užší skupiny posluchačů je po čertech málo. Kde je nějaký rozhled?!!!:o)

Kromě místy skřípavého zvuku má LAUNCHcast ještě jeden (pro někoho možná zanedbatelný) nedostatek. Uživatelé kvalitních prohlížečů budou při jeho poslechu muset zatnout zuby a spustit Explorer (alespoň v případě Windows) - v ostatních je funkčnost nezaručená.

03.11.04 - Každé liché číslo je prvočíslo

Dnes jsem zase jednou měl tu čest vyslechnout jeden z těch odborných vtipů, na nichž je vtipná snad jen jejich existence. Mají totiž neobyčejné kouzlo, které většina smrtelníků nemá šanci pochopit. Velké množství programátorských vtipů těží z prachsprostého předpokladu, že programátor řeší všechny svízelné životní situace vypnutím a zapnutím. Ovšem i zde se objevují výjimky potvrzující pravidlo. Takže vám předkládám další příhodu nerozlučné trojice matematik, fyzik, programátor (doufám, že mě nějaký zarytý matematik nebude perzekuovat za tu zvrhlou interpretaci matematické indukce:o).

Máme danou větu: "Každé liché číslo je prvočíslo."
Jak by postupovali matematik, fyzik a programátor při jejím dokazování?
Matematik použije matematickou indukci: 1 je prvočíslo, pro další liché číslo v řadě (3) toto platí také - takže opravdu každé liché číslo je prvočíslo.
Fyzik uvažuje takto: 1 je prvočíslo, 3 je prvočíslo, 5 je prvočíslo, 7 je prvočíslo, 9 je chyba měření, 11 je prvočíslo... Věta platí.

Programátor postupuje následovně: 1 je prvočíslo, 3 je prvočíslo, 5 je prvočíslo, 7 je prvočíslo, 9 je prvočíslo, 9 je prvočíslo, 9 je prvočíslo, 9 je prvočíslo, 9 je prvočíslo,...

Smích! Jsem zvědav, jak vysoko mě Google zařadí na vyhledávání výrazu "9 je prvočíslo".

28.10.04 - Přidat k oblíbeným

Rozhodl jsem se zaobírat se tady chvíli problémy, které hledáte na těchto stránkách (černý formulář prohledat WebWorld vpravo nahoře). Docela často to byl výraz oblíbené, přidat k oblíbeným atd. No, tak tady máte návod, jak vytvořit odkaz přidat k oblíbeným. Naleznete tam malou polemiku nad článkem z Intervalu někdy z poloviny srpna a nakonec i kvizovou otázku - jak se věci mají? Napsat to bylo náročnější, než jsem si myslel. Už dlouho jsem se v těchhle stránkách nehrabal, takže mi chvilku trvá, než se zorientuji, kde co vlastně vězí. Nicméně vznikl nový oddíl v sekci JavaScript - články (zatím moc obsahem nepřekypuje, ale to je jen začátek:o) Doufám, že je funkční.

Jednu dobu hledal nějaký nešťastník neustále výraz formulář, takže příště asi něco o nich. Mimochodem WebZdarma zase jednou zkouší mojí trpělivost. Tuhle aktualizaci se sem pokouším dostat už od včerejška od dopoledne:-/

24.10.04 - WebWorld Dance

Uf! Taková doba... Mnoho dat uplynulo od poslední aktualizace. To by se snad mělo konečně změnit, jelikož mírně přetvořím formát tohohle webu. Zjistil jsem, že se mi nedaří doplňovat sem alespoň trochu pravidelně tak rozsáhlé příspěvky jako celé lekce. Přesto však cítím zvláštní vtíravou potřebu někam se vylít. Pročež začnu plíživou přeměnu celé stávající prezentace na jakýsi hybrid blogu. Ano ano, také jsem byl stržen módní vlnou, kde si každý na svých pár MB blábolí cokoliv o čemkoliv a někteří lidé to pak dokonce čtou. Uvidíme, jestli se mi to zdaří. První krůček k přeměně můžete nalézt už pod tímto odstavcem - klasická blogová dvojice vložil a trvalý odkaz - jak odporně nezaměnitelné.

09.04.04

Světlo světa spatřila další lekce Pascalu. I přes velký přesun (stěhování) se mi podařilo vybalit, zapojit a zprovoznit počítač, takže si teď nově můžete přečíst něco o proměnných, datových typech a aritmetických operátorech. Součástí lekce je zase jednou dokonce příklad.

21.03.04

Pascal iconMoje maturita z informatiky se kvapem blíží a já jsem se rozhodl vyvrhnout sem pár rádoby lekcí Pascalu - něco jako přípravu na tuhle úchylnou zkoušku. První kapitola se jmenuje Prostředí a základní vlastnosti jazyka Pascal. Je celkem o ničem, protože se věnuje převážně použití jednotlivých nabídek vývojového prostředí (jak uložit, zkompilovat, vyladit soubor, nastavit cesty k jednotkám atd.) - na to pravé programování si musíte ještě chviličku počkat. Mimo jiné se zde dozvíte velice cennou informaci, a sice jak v Pascalu změnit jazyk z českého na anglický;)) Do května zbývá už celkem krátká doba, takže bych sebou měl asi trochu hodit a co nejdřív tenhle kurs doplnit o další lekce...

16.03.04

Po úporném boji s reklamou WebuZdarma jsem dospěl k finálnímu řešení... Teď pravděpodobně nějakou dobu zůstane tady na první stránce, úplně nahoře. Není to sice nijak šťastná volba, ale lepší mě zatím nenapadla. Odpůrcům komerce doporučuji na první stránce odscrollovat o pár desítek pixelů níže, na dalších stránkách už žádné reklamní bannery nenajdete! Mimochodem, poupravil jsem vyhledávání, takže už by všechno mělo být opravdu "takový neošmudlaný".

14.03.04

SynapseKonečně! Po dlouhé době zažil WebWorld extrémní duševní obrodu. Nezůstal kámen na kameni. Design se radikálně změnil. Při této příležitosti bych vám rád představil alespoň dva obrázky.Mozek Všemi lekcemi programování vás budou provázet hlavně slečna Synapse a pan Mozek, jako základní atributy lidského myšlení.

Jednotlivé sekce jsem mírně překopal a doplnil, případně poopravil některé již ne příliš aktuální hlášky. Úplně vypadla sekce download, protože byla stejně k ničemu. Asi ji sem někdy vrátím - až nashromáždím dost věcí, které by stálo za to šířit po světě. Pár odkazů přibylo v sekci - zkuste hádat ve které. No a konečně i kniha návštěv se změnila k nepoznání. Tedy, abych byl přesný, navenek není poznat skoro nic nového, ale vnitřně už neukládá příspěvky do souborů, nýbrž do tabulek za použití MySql. Díky tomu vzaly za své všechny předchozí zprávy a začínáme nanovo. Obzvláště poslední příspěvky mi nepřipadaly natolik závažné, abych je přepisoval i do nové verze (jestli se to někoho dotklo, ať si stěžuje na novém Message Boardu).

Nakonec pár slov k personálním změnám: Já (Mort) zůstávám já (Mort), ale bývalý Gogo se změnil na Azraela. Přesto, ač se to nezdá, jedná se stále o stejnou osobu. Z mně neznámých důvodů se přejmenoval. Souvisí to hlavně s jeho postupným stěhováním na jiný web, a to sice na jeho stránky o genetice. Low Quality Corporation i Penguin Entertainment, obě tyto společnosti (které vlastně nikdy neexistovaly) vyhlásily konkurz a byly postoupeny konsolidační agentuře. Z toho plyne, že od teď jsme tu už jen my dva - Azrael a Mort (díky za pozornost, jestli jste vydrželi číst až sem).
Mort


 
 
_
^
Back to top

TOPlist